Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Aktualności
środa, 24 luty 2016 20:53

Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Wierzonce u specjalisty ortopedy Centrum Medycznego Diagnosis.

WSPÓLNIE DLA ZDROWIA DZIECI!

Dzięki współpracy Centrum Medycznego DIAGNOSIS z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Wierzonce zorganizowaliśmy badania wad postawy dla najmłodszych uczniów tej szkoły. Specjalista ortopeda dziecięcy dr.n.med. Marek Tomaszewski przebadał 24 dzieci.

Aż u 9 z nich stwierdził takie wady jak np.: koślawość kolan, skrócenie jednej z kończyn, wady klatki piersiowej (szewska), czy wady kręgosłupa. Ta diagnoza pozwoli rodzicom tych dzieci podjąć właściwe działania.Część naszych gości została skierowana na ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej, u innych zalecono wkładki ortopedyczne oraz basen. Piątka dzieci ma ponownie zgłosić się do nas za 3 m-ce a czworo za 6 m-cy. Dzięki temu spotkaniu jedno z dzieci już wie, że powinno odwiedzić dermatologa.

To bardzo ważne, by na etapie wczesnoszkolnym dzieci przeszły takie specjalistyczne badanie, okazuje się bowiem, że niestety wady postawy dotyczą blisko połowy małych pacjentów. A te wady wcześnie zdiagnozowane, w ogromnym zakresie można skorygować. I z tego się cieszymy. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy osiągnąć wiele!