Rehabilitacja

 

IGŁOTERAPIA SUCHA

-To metoda terapeutyczna, która znajduje zastosowanie u pacjentów z przewlekłym i ostrym bólem mięśniowo – powięziowym.

-Polega na mechanicznym oddziaływaniu na wybraną strukturę anatomiczną, za pomocą wprowadzanej przez skórę cienkiej igły, bez podawania jakichkolwiek preparatów farmakologicznych.

-Zaletą igłoterapii jest fakt, że narzędzie, którym się ją wykonuje, precyzyjnie penetruje tkanki, co nie jest możliwe w ramach typowych zabiegów fizjoterapeutycznych. Pozwala to na wysoką skuteczność zabiegu również w przypadkach, gdy konwencjonalna fizjoterapia była bezskuteczna.

SKRĘCENIE STAWU SKOKOWEGO

Jest to dolegliwość, z którą bardzo często zgłaszają się do nas Pacjenci. Temat tylko pozornie błahy, gdyż nieodpowiednie postępowanie po urazie może powodować poważne konsekwencje.

Skręcenie stawu skokowego to uraz I lub II stopnia, gdzie uszkodzeniu ulega więzadło ATFL, czyli skokowo strzałkowe przednie.

W tym wypadku zalecamy 1-2 tygodnie przerwy od aktywności, oraz popularne postępowanie obejmujące: schładzanie, początkowe unieruchomienie, uniesienie kończyny i delikatną mobilizację. Takie działania w większości dają świetne rezultaty.

Warto przeprowadzić badania obrazowe po skręceniu, ponieważ uszkodzenie np. więzozrostu piszczelowo-strzałkowego diametralnie zmienia postępowanie rehabilitacyjne.

Skręcenie stawu skokowego jest niestety czynnikiem predysponującym do kolejnych skręceń dlatego odpowiednie ćwiczenia są kluczowe w profilaktyce tego typu urazów.

Jakie konsekwencje niesie całkowite uszkodzenie więzadeł?

Uszkodzenie całkowite więzadeł może niestety doprowadzić do niestabilności stawu skokowego, co wiąże się z bardzo długo utrzymującym się bólem, obrzękiem i wspomnianą niestabilnością.

Powrót do sprawności trwa kilka tygodni, a warunkiem powrotu do aktywności jest pozytywne przejście testów funkcjonalnych.

Dla Pacjenta

Dietetyka

Otyłość dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. W latach 2003-2013 liczba osób z problemem otyłości wzrosłą z 200 do około 300 milionów. Tutaj statystyki są nieubłagane. Czas pandemii sprawił, że problem otyłości jeszcze bardziej wzrósł, zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

W Polsce nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, a co czwarty jest otyły. Konsekwencje otyłości są ogromne.

Czytaj więcej…

Interna

Czym zajmuje się internista

Lekarz internista/specjalista chorób wewnętrznych zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Internista jest często pierwszym lekarzem do którego trafia Pacjent z dolegliwościami dotyczącymi każdego z układów. 

Czytaj więcej

Kardiologia

Wizyta u kardiologa jest istotna, ponieważ choroby serca są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Regularne badania serca pozwalają wykryć ewentualne problemy, ryzyko chorób serca oraz kontrolować stan zdrowia serca.

Kiedy warto zaplanować wizytę u kardiologa?

Jeśli doświadczasz nietypowych objawów, takich jak duszność, ból w klatce piersiowej, uczucie kołatania serca, zawroty głowy, omdlenia lub uczucie zmęczenia, warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Te objawy mogą wskazywać na problemy z sercem lub układem krążenia, które wymagają diagnozy i leczenia.

Czytaj więcej…

Medycyna pracy

Lekarz medycyny pracy ocenia czy pracownik może wykonywać pracę na danym stanowisku.
Na badanie wstępne, kontrolne lub okresowe kieruje zawsze pracodawca i jest to obowiązkowa procedura chroniąca zdrowia pracownika.

Kiedy jeszcze należy zgłosić się na badanie do lekarza medycyny pracy?

Czytaj więcej…

Reumatologia

OSTEOPOROZA

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu odporności kości , co stwarza zwiększone ryzyko ich złamań. Warto wykryć osteoporozę wcześniej, aby dzięki prawidłowemu leczeniu zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia złamań kości.

Czytaj więcej…

Rentgen

Badanie rentgenowskie to bezbolesne badanie, które pozwala uwidocznić patologiczny obraz struktur kostnych w naszym organizmie. Technika wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie X) i należy do nieinwazyjnych metod badań obrazowych.

Czego nie należy mieć podczas badania RTG?

Czytaj więcej…

USG

USG DZIECI

Badanie usg dzieci jest jedną z najczęściej stosowanych metod obrazowych w radiologii pediatrycznej. Dzieci ze względu na stosunkowo małą ilość tkanki tłuszczowej i większą zawartość wody w organizmie są doskonałe do wykonywania badań usg.
Badanie usg dzieci pozwala na uzyskanie zdjęć dobrej jakości, a co za tym idzie obraz badania jest łatwiejszy do interpretacji przez radiologa.

Czytaj więcej…

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.