+48 61 875 54 08 |  ul. Planetarna 15/3, 62-020 Zalasewo

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
„Rozszerzenie działalności przychodni specjalistycznej Diagnosis przez zakup specjalistycznego sprzętu”
Cel operacji: wsparcie zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem lokalnych zasobów poprzez zwiększenie dostępności i zakresu świadczonych usług medycznych dla ludności zamieszkałej na terenie gminy Swarzędz oraz innych gmin należących do obszaru Lokalnej Grupy Działania i przez to poprawę stanu zdrowia lokalnej społeczności.Rozszerzenie działalności przychodni specjalistycznej Diagnosis przez zakup specjalistycznego sprzętu
Przewidywane wyniki: Zwiększenie zakresu i dostępności świadczonych usług poprzez wprowadzenie nowych usług oraz zwiększenie dostępności do już świadczonych usług dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu medycznego.

Artykuł w e-poznan

paź 22, 2019

Badanie USG jest najczęściej wykonywanym zabiegiem obrazowym zarówno u dzieci jak i dorosłych, w tym kobiet w ciąży – twierdzi Arleta Witkowska – Łuczak z Centrum Medycznego Diagnosis w Swarzędzu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, iż metoda ta jest łatwo dostępna poza szpitalem, jest bezbolesna, szybka i stosunkowo tania – dodaje.
Do obrazowania wnętrza ludzkiego ciała wykorzystywane są fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, w zakresie od 1 do 10 MHz, czyli ultradźwięki. Bezboleśnie wnikają one do naszego ciała i rozchodzą się, nie uszkadzając komórek. Dziś mamy już dostępne takie urządzenia, które pozwalają na obrazowanie płuc, czy jelit, co do niedawna było niemożliwe. Niektóre narządy nadal jednak strzegą swoich tajemnic. Tkanka kostna np. nie przepuszcza ultradźwięków, dlatego nie ma możliwości oceny kości, czy narządów leżących wewnątrz czaszki. U niemowlęcia USG głowy robi się przez ciemiączko, a do badania mózgu i kośćca osób dorosłych stosuje się inne techniki. Co ważne – każdy narząd odbija ultradźwięki inaczej, dzięki czemu rozpoznaje się jego strukturę. Można powiedzieć, że ultrasonograf układa odbite fale w obrazy, które następnie ocenia specjalista, który powinien zauważyć wszelkie odchylenia od normy.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.