Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Aktualności

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 20 kwietnia (sobota) oraz 2 maja (czwartek) nasze Centrum będzie nieczynne.

1. Z jakimi pacjentami najczęściej Pan pracuje?

Najczęściej pracuję z pacjentami:

  • po operacjach ortopedycznych,
  • po kontuzjach sportowych,
  • z bólem kręgosłupa,
  • schorzeniami ortopedycznymi,
  • bólem w obrębie narządu ruchu.

2. Czy można w Pana przypadku mówić o specjalizacji w jakiejś dziedzinie?

Specjalizuję się w fizjoterapii ortopedycznej, bólu kręgosłupa, medycznym treningu terapeutycznym oraz fizjoterapii sportowej.

3. Jakie ukończone kursy i szkolenia są dla Pana najważniejsze?

Najważniejsze kursy to osteopatia, dwie rozbudowane terapie manualne: Kaltenborn-Evjenth oraz International Academy of Orthopedic Medicine. Pracuje również metodami powięziowymi, a także zalecam ćwiczenia do domu dla pacjenta na podstawie Medycznego Treningu Terapeutycznego autorstwa prof. Lasse Thue.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie bezpłatnymi badaniami na HCV, co nas bardzo cieszy, skończyły się testy. Chwilowo. Zapraszamy znów od piątku.

Szacuje się, że 200 tys. Polaków może być zakażonych wirusem HCV, ale aż 80% z nich nie wie o swojej chorobie.

Dlatego Centrum Medycznym Diagnosis wraz z ALAB laboratoria przygotowało wyjątkową akcję profilaktyczną. Możesz BEZPŁATNIE wykonać test kwalifikacyjny i skorzystać z darmowej diagnostyki laboratoryjnej w kierunku HCV.

WARTO WIEDZIEĆ, że:

  • HCV jest wirusem przenoszonym przez krew, do infekcji dojść więc może poprzez kontakt z zakażoną krwią. Sytuacji, w których mogło dojść do zakażenia jest wiele. Do głównych zaliczyć można: zabiegi medyczne, tatuowania, piercingu, akupunktury, jak również zabiegi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych.
  • U większości osób zakażonych w okresie przewlekłego zapalenia wątroby nie obserwuje się żadnych objawów. Należy jednak pamiętać, że infekcja wirusem HCV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby w postaci marskości

Każdy, kto przyjdzie do punktu pobrań Centrum Medycznego Diagnosis i poprosi o bezpłatną diagnostykę w kierunku HCV zostanie przebadany. Nie wymagamy zaświadczeń, badania dostępne są od poniedziałku do piątku. Akcja trwa do 31.12.2019

 

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że podarowane przez nas bony na badania laboratoryjne pomogą biegaczom dbać o profilaktykę zdrowia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i postawy.

 

Ból barku to bardzo częsta dolegliwość. Jak mówi specjalistka radiologii Arleta Witkowska-Łuczak z Centrum Medycznego Diagnosis osoby z bólem barku to grupa pacjentów, którzy najczęściej zgłaszają się na usg narządu ruchu. Artykuł na ten temat można przeczytać na naszym blogu.

Jesteśmy dumni z naszych lekarzy, którzy wciąż się rozwijają. Jednym z 7 polskich uczestników prestiżowej edycji Paryskiego Międzynarodowego Kursu Chirurgii Barku był współpracujący z nami lekarz - Damian Bartkiewicz. W kursie o operacyjnym leczeniu złamań i protezoplastyce barku wzięło udział 600 uczestników.

Kurs prowadzili wyśmienici wykładowcy, a cenne doświadczenie i wiedza na temat leczenia leczenia urazów i choroby zwyrodnieniowej barku, z której skorzystał Damian Bartkiewicz na pewno wykorzystane zostaną w jego pracy z pacjentami.