Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Aktualności

 

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę z nowym ubezpieczycielem, Polmedem.

 

 

18 maja mamy przyjemność - wraz z UMiG, Przemkiem Walewskim oraz szkołą podstawową w Wierzonce - być organizatorem II biegu im. hr. Cieszkowskiego. Tym razem bieg o długości 5 km odbędzie się szlakiem kościołów drewnianych. Uczestników tego wydarzenia zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i cukier.

 

Odliczanie przed startem 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz wchodzi powoli w decydującą fazę, bowiem do niedzieli 2 czerwca 2019 roku pozostaje coraz mniej czasu. Nie jest jednak jeszcze za późno na dokonanie zapisu. Wystarczy wejść na stronę www.biegi.szpot.pl , wypełnić zgłoszenie, opłacić wpisowe i dosłownie po minucie mieć pewność, że jesteśmy w stawce kilku tysięcy uczestników tej imprezy .

 

Lider Basket Swarzędz z awansem do 1 ligi. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zapewnić drużynie opiekę medyczną podczas finału.

 

1. Z jakimi pacjentami najczęściej Pan pracuje?

mgr Michał Różanek, fizjoterapeuta, Centrum Medyczne Diagnosis:
Najczęściej pracuję z pacjentami zmagającymi się z urazami o podłożu ortopedycznym, zarówno tymi ostrymi, jak i przewlekłymi.

  • po operacjach ortopedycznych,
  • po kontuzjach sportowych,
  • z bólem kręgosłupa,
  • schorzeniami ortopedycznymi,
  • bólem w obrębie narządu ruchu.

2. Czy można w przypadku fizjoterapeutów mówić o specjalizacji w jakiejś dziedzinie?

Jak najbardziej można specjalizować się w różnych dziedzinach. W moim przypadku śmiało mogę powiedzieć, że jest to fizjoterapia w ortopedii (zwłaszcza kończyna dolna i kręgosłup).

3. Jakie ukończone kursy i szkolenia są dla Pana najważniejsze?

Są to:
• IAOM - International Academy of Orthopedic Medicine - pozwala na przeprowadzenie bardzo dokładnej diagnozy, a kolejno wdrożenie odpowiedniego planu leczenia. • MTT - Medyczny Trening Terapeutyczny - pozwala odpowiednio dobrać ćwiczenia dla pacjenta, dzięki którym będzie mógł kontynuować rehabilitację, także w warunkach domowych. • FDM - Fascial Distorsion Model - świetnie sprawdza się w przypadku ostrych urazów. Każdy z nich wykorzystuję podczas codziennej pracy- także w Akademii Lecha Poznań i Reprezentacji Polski.

Serdecznie zapraszamy na Piknik Pokoleń, który odbędzie się w sobotę w SP2 w Zalasewie. Na naszym stoisku od godz.16:00 do 19:00 będzie można zbadać ciśnienie i bezpłatnie sprawdzić poziom glukozy.

Strona 1 z 20