Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Aktualności
poniedziałek, 01 lipiec 2019 15:32

Trzy pytania do … lek. med. Anny Wawrzyniak

Przedstawiamy Państwu naszą specjalistkę - lek. med. Annę Wawrzyniak, ortopedę, chirurga ręki, która została nominowana do nagrody "Hipokrates 2019" w kategorii ORTOPEDA ROKU. Przy okazji serdecznie zachęcamy do głosowania!

1. Czym się Pani zajmuje?

Jestem specjalistką ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ale w centrum moich zainteresowań leżą głównie schorzenia dotyczące kończyny górnej. Bardzo lubię zarówno pracę w poradni, kontakt z pacjentami, jak i wyzwania na sali operacyjnej.

2. Czy zgadza się Pani z tym, ze lekarze muszę wciąż się kształcić?

Oczywiście. Ze względu na to, że skupiam się na operowaniu kończyny górnej (zarówno ręki, łokcia i barku), to głównie w tej tematyce się szkolę. Staram się regularnie uczestniczyć w zjazdach i konferencjach, a szczególnie w kursach kadawerowych, np. dotyczących artroskopii barku lub urazów ręki. Aktualnie pracuję również nad doktoratem (moim promotorem jest prof. Przemysław Lubiatowski) na temat artropatii barku w przebiegu jamistości rdzenia kręgowego.

3. Co jest najważniejsze w pracy lekarza?

Moja praca jest moją pasją. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że swoją pracą można komuś pomoc. Spotykam wiele ciekawych osób, a każda wymaga indywidualnego podejścia. Często decyzje o wyborze metody leczenia dobieram wspólnie z pacjentem, bo przecież dla każdego funkcja ręki nabiera zupełnie innego znaczenia. A najpiękniejsze, to usłyszeć: „już nie boli, mogę znowu uprawiać ukochany sport, nareszcie śpię w nocy, wrócił mi zakres ruchów, mogę wrócić do swoich pasji.” Nie zapominam również o swoich pasjach, bo przecież szczęśliwy lekarz, to dobry lekarz. W wolnych chwilach uwielbiam się wspinać czy po prostu wędrować po górach.