Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Aktualności
środa, 26 czerwiec 2019 15:25

Trzy pytania do … dr n. med. Marty Jokiel

Przedstawiamy Państwu naszą fizjoterapeutkę - dr n.med. Martę Jokiel, która została nominowana do nagrody "Hipokrates 2019" w kategorii FIZJOTERAPEUTA ROKU. Przy okazji serdecznie zachęcamy do głosowania!

1. Z jakimi pacjentami najczęściej Pani pracuje?

Są to pacjenci ze schorzeniami kończyn górnych leczeni nieoperacyjnie lub operacyjnie. Często zajmuję się pacjentami z takimi schorzeniami jak: zespół ciasnoty podbarkowej, uszkodzenie pierścienia rotatorów, niestabilność stawu ramiennego, zespół górnego otworu klatki piersiowej, łokieć tenisisty i golfisty, usprawnianie po złamaniach kości ramienia, przedramienia i ręki, niestabilność nadgarstka, zespół kanału nadgarstka, zwichnięcia i skręcenia w obrębie kończyn górnych. Zajmuję się także pacjentami po operacyjnym leczeniu uszkodzeń pierścienia rotatorów, złamań w obrębie kończyn górnych, reinsercji bicepsa, endoprotezoplastyki stawu ramiennego, leczeniu uszkodzeń ścięgien zginaczy i prostowników oraz operacyjnym odbarczeniu nerwów. Przygotowuję również pacjentów do różnego rodzaju operacji opracowując odpowiednie zestawy ćwiczeń. Pacjenci z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, które związane są często z dolegliwościami odczuwanymi w obrębie kończyn górnych. Wykonuję też indywidualne ortezy palców i ręki, które są dopasowane do każdego pacjenta zapewniając komfort użytkowania.

2. W jakiej dziedzinie fizjoterapii czuje się Pani najlepiej?

Najlepiej czuję się pracując w obrębie kończyn górnych i kręgosłupa. Uwielbiam też pracę z ręką - jest to jeden z najważniejszych elementów naszego ciała zapewniając nam pełną niezależność funkcjonalną w życiu codziennym i zawodowym.

3. Jakie ukończone kursy i szkolenia są dla Pani najważniejsze?

Wiele ich było… Jeśli mam wymienić te najważniejsze to będą to:

  • Kurs ORFIT - indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego;
  • Kurs PNF: Proprioceptive Neuromuscular Facilitation Basic;
  • Kurs Kinesiology Taping (stopień I).