Os. Sarmackie 1/4. 62-020 Zalasewo
+48 61 875 54 08 | +48 503 803 909
Blog

Musimy zacząć od tego, że właściwe nastawienie musi mieć opiekun. Jego stres i zdenerwowanie ma ogromny wpływ na dziecko, zatem podstawowy apel - nie nastawiajmy dzieci negatywnie i nie straszmy ich pobieraniem krwi i wbijaniem igieł, bo niestety i takie przypadki się zdarzają...Jeśli z igły zrobimy straszaka w procesie wychowawczym, nawet żartując, to trudno później się dziwić, ze dziecko jest przerażone, gdy ma mieć pobieraną krew, albo zrobiony zastrzyk. Pozytywne nastawienie i spokój rodzica, a także pełna współpraca z personelem są naprawdę kluczowe.

 

PRP - Platelet Rich Plasma to osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe natomiast uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia. Dlatego PRP stosowane jest przy leczeniu wielu schorzeń, m.in. w leczeniu tendinopatii, uszkodzeń mięśni i ścięgien, czy chorobie zwyrodnieniowej stawów.

 

 

Przed nami Diagnosis Cup organizowany na kortach Strefy Sportu Tenis & Fitness w Swarzędzu. Każde tego typu sportowe święto jest okazją do refleksji na temat naszego zdrowia i profilaktyki. Centrum Medyczne Diagnosis wspiera wiele imprez sportowych, wiemy, że urazy i kontuzje niestety zdarzają się. Na szczęście współczesna medycyna radzi sobie z większością takich problemów, a my mamy cały zespół specjalistów – od chirurgów, ortopedów, po fizjoterapeutę i osteopatę, którzy są świetnie przygotowani do tego, by pomóc pacjentom jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Tak jest również w przypadku „łokcia tenisisty”.

 

Przewlekła niewydolność żylna to zespół objawów wywołany zaburzeniami odpływu krwi żyłami kończyn dolnych lub według innej spotykanej w piśmiennictwie definicji, zmiany patologiczne dotyczące skóry i tkanki podskórnej, powstałe na skutek przewlekłego zastoju w odpływie żylnym.

Według badań problem ten dotyczy aż 47% kobiet i 37% mężczyzn w Polsce zatem decydowanie częściej występuje u kobiet. Trend tej jest o wiele bardziej widoczny w młodszych grupach wiekowych - do 35. roku życia niewydolność żylna jest sześciokrotnie częstsza u kobiet.

 

Filozofia osteopatii opiera się na podstawowej regule – leczy się człowieka, a nie objawy. To system opieki medycznej, który odwołuje się do holistycznego nurtu w medycynie. Co to oznacza?

Medycyna holistyczna traktuje organizm jako całość. Na objawy, które przedstawia pacjent mogą mieć wpływ absolutnie wszystkie czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne, z którymi spotyka się on każdego dnia. Dolegliwości są sumą wszystkich tych czynników. Osteopatia w całej swej złożoności poszukuje w organizmie pacjenta miejsca, które blokują cały system. Za pomocą aplikacji zabiegów manualnych neutralizuje napięcia i pozwala wzbudzić mechanizmy naprawcze i autoregulacyjne. (źródło: http://osteopatiapolska.org/osteopatia/)

Więcej artykułów…